-->

Statistics

Użytkownicy: 6
Nowości: 18
Linki: 5
Dni Japonii 2007 PDF Drukuj Email
Redaktor: Marcin Kaczmarczyk   
23.04.2007.

To już XI. edycja Dni Gospodarki i Kultury Japońskiej

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki i Kultury Japońskiej działające przy Katedrze Polityki Gospodarczej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ma zaszczyt zaprosić na XI. już edycję Dni poświeconych gospodarce, ale przede wszystkim kulturze Japonii.

Impreza ma na celu przybliżenie uczestnikom rzeczywistości gospodarczej i kulturowej Kraju Kwitnącej Wiśni, ale także prezentacje kontaktów zarówno dyplomatycznych jak i ekonomicznych między Polską a Japonią. Oferta imprezy jest na tyle bogata, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego:

  • pokazy efektownych sztuk walki Aikido, Ken-jutsu i jo, Karate w wykonaniu misrzów i uczniów ze szkoły walki Klub Aikido SOTO
  • warsztaty Origami - sztuka nie tylko składania papieru.Sztuka kreacji, wytrwałości. Ponadto od niedawna jedna z metod terapeutycznych o czym opowie Piotr Krychowski z Polskiego Towarzystwa Origami
  • Kaligrafia - dla tych, którzy chcą sie przekonać jak trudno albo jak łatwo napisać cokolwiek po japońsku. W tym celu oferujemy uczestnikom nie tylko pokaz i wykład ale i warsztaty.
  • jeśli walka wręcz wydaje się komuś zbyt subtelna - proponujemy pokaz ale i wykłąd o cenionych na całym świecie mieczach japońskich. Uczestnicy dowiedzą się jak kształtowała się historia mieczy i jak zdobywały one swoje uznanie. Oczywiście na własne oczy można będzie zobaczyć miecze "w akcji"
  • Nihongo - lekcja języka japońskiego - proponujemy przykładową lekcję języka japońskiego.
  • Hiroszima - pokaz zdjęć i prezentacja Mangi -  a więc dwa w jednym. Uczestnicy zobaczą zbombardowane w 1945 miasto japońskie, jak również spotkają się z japońskim komiksem rozpoznawanym na całym świecie.
  • Nastazja  - film Andrzeja Wajdy. Po projekcji zapraszamy na debatę z reżyserem.
  • Ponadto proponujemy dwa wykłady: Gospodarka i finanse publiczne w Japonii na przełomie wieku XX i XXI  (dr Krzysztof Piech, SGH), Stosunki dyplomatyczne między Japonią a Polską w XXI wieku (dr Tomasz Stańko, Min. Transportu)

Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, których fascynuje Japonia ale i tych którzy pragną dopiero się Japonią zafascynować.

SKN Gospodarki i Kultury Japońskiej

 
« poprzedni artykuł

Polls

Czy zamierzasz skorzystać z oferty Dni Japońskich 2007?
 
© 2008 Japonia - wszystko o kulturze i gospodarce
Joomla! jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.